top of page
Szukaj

Przedszkole Online

Zaktualizowano: 31 mar 2021


Siostra Weronika Jaworska MCHR

przedszkolanka w sobotnim przedszkolu w Domu Polskim im. Jana Pawła II (1103 Budapest, Óhegy u.11. ) siedzibie Stowarzyszenia Katolików Polskich na Węgrzech pw. św. Wojciecha.

Przedszkole on-line przy Stowarzyszeniu św. Wojciecha w Budapeszcie w czasie pandemii.

Czy możliwe jest prowadzenie przedszkola w czasie pandemii, gdy tak naprawdę przedszkole od ponad roku jest zamknięte? Czy dziecko 4, 5 letnie zdolne jest wytrzymać przed komputerem ponad godzinę i jeszcze go obsługiwać? Na początku na pewno nie, ale po roku czasu dzieci radzą sobie znakomicie.

Zajęcia on-line zaczęły się prawie rok temu, na początku kwietnia. Gdy zaczęłam prowadzić lekcje religii i zobaczyłam, że można fajnie to robić, i dzieci łapią! Zatęskniłam za przedszkolakami i pomyślałam, czemu nie można by z małymi dziećmi spotykać się w przedszkolu on-line?

Rodzice dzieci przyjęli to entuzjastycznie i dużo pomogli na początku swoim pociechom, szczególnie w obsłudze komputera. Na każdych zajęciach uczymy się czegoś nowego. Jest temat dnia, do tego wiersz lub piosenka. Są wspólne zabawy, zajęcia z religii, pogadanki.

Na końcu naszego spotkania dzieci dostają zadanie plastyczne na następny tydzień. Zawsze kilka dni przed zajęciami przedszkolaki dostają wskazania, co mają przygotować na następny tydzień np. przebrać się za panią wiosnę. Przed kamerami skypa obchodziliśmy święta narodowe 3 Maja, czy 11 Listopada. Dzieci ubrane na biało-czerwone z flagami śpiewały ,,Jestem Polką i Polakiem”. Na każdych zajęciach jest średnio od 4 do 8 przedszkolaków. Zajęcia trwają 1 godzinę.

Dzieci pracują na cyfrowej tablicy Jamboard, gdzie mogą malować wykonywać różne ciekawe zadania np. z matematyki.

Ostatnio robiły krzyżyki z serduszkiem i wielkanocne palmy.

Czy takie zajęcia dla dzieci mają sens. Ależ tak! Tworzymy rodzinę przedszkolną od kilku lat i nie chcemy tracić więzi między sobą.

Po drugie dzieci, naprawdę mogą się dużo nauczyć i myślę, że w szkole będą sobie lepiej radzić. Jestem bardzo dumna z moich przedszkolaków i ich mam.

Ale bardzo bym chciała, by już wróciły do przedszkola, bo czeka na nich dużo nowych sprzętów i zabawek!

Comments


bottom of page