XXV Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej w Budapeszcie - Koncert Eleni

 

W dniach od 5 do 14 października odbyły się XXV Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej pod honorowym patronatem Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego RP na Węgrzech prof. Jerzego Snopka i ks. bp. Wiesława Lechowicza delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.Organizatorami byli : Stowarzyszenie Katolików Polskich na Węgrzech pw. św. Wojciecha oraz Polska Parafia Personalna. Mottem tegorocznych Dni Kultury był cytat z listu do Hebrajczyków:  „Abyście nie ustawali złamani na duchu”. Cytat odnosi się do czasów współczesnych, pełnych niepewności i napięć, kiedy chrześcijanie oddają życie za wiarę, rozpowszechnia się „cywilizacja śmierci”, globalizacja…trzeba mieć nadzieję zakorzenioną w chrześcijańskiej duchowości i kulturze.

5 października Dni Kultury Chrześcijańskiej rozpoczął  koncert zespołu „Eleni” w Pałacu Duna, który otworzył Ambasador Jerzy Snopek. Wśród gości byli: ks.bp. Wiesław Lechowicz, Tatiana Čepukoit – dyrektor Biura Zarządu Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Dominika Teske - zastępca dyr. Instytutu Polskiego w Budapeszcie oraz Polonia z całego kraju.

Eleni to  polska artystka greckiego pochodzenia, dlatego jej piosenki są pełne muzyki z greckimi elementami, pełne temperamentu. Artystka przedstawiła również te utwory, dzięki którym wyraża ona swoją wiarę, nadzieję i miłość do człowieka, Stwórcy i jego Matki. W repertuarze znalazły się także utwory z jej  najnowszej, wydanej w maju tego roku płycie „Statek do Pireusu”. 

Sponsorami tegorocznych XXV Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej byli: Departament Wyznań Religijnych oraz Mniejszości Narodowach w Kancelerii Prezesa Rady Ministrów Węgier, Ambasada RP w Budapeszcie, Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie, Instytut Polski w Budapeszcie, Polski Ośrodek Kulturalno – Oświatowy, oraz samorządy polskie na Węgrzech ( X, XI, XVII,XVIII dzielnicy Budapesztu,oraz Érd i Gödöllö).

 

GALERIA

Please reload

Polecane Posty

LEGIONOWY SKARBCZYK

November 16, 2019

1/10
Please reload

Ostatnie posty

November 16, 2019

August 27, 2019

Please reload

Śledź nas
  • Facebook Basic Square

© Stowarzyszenie Katolików Polskich na Węgrzech p.w. św. Wojciecha

  • c-facebook