„Urodzony by się nie bać” koncert Dariusza Malejonka

13 października w Domu Kultury „Aranytíz” odbył się niezwykły koncert Dariusza Malejonka w którym gościnnie wystąpiła Angelika Korszyńska – Górny. „Urodzony by się nie bać” – to tytuł książki autorstawa samego artysty. Obecny od ponad 35 lat na polskiej scenie rockowej, Dariusz Malejonek, zawsze kroczył swoją drogą. W swojej książce wspomina okres burzliwej młodości, nie ukrywa swoich przygód z narkotykami, opowiada także o duchowych poszukiwaniach, wędrówkach po Indiach, czy trasie po Jamajce, śladami swojego guru, Boba Marleya. Te uparte poszukiwania innej drogi doprowadziły Malejonka do nawrócenia. W latach 90. otwarcie został jednym z liderów chrześcijańskiego rocka, realizowanego m.in. w twórczości zespołu 2Tm2,3.                                                                                                                

Rok temu Maleo – bo tak nazywają artystę  wraz zsalezjańskim Wolontariatem Misyjnym pojechał do Aleppo i od tamtej pory angażuje się w pomoc dla Syryjczyków, występując w koncertach charytatywnych.  „Syryjczycy tak naprawdę nie chcą opuszczać swojego kraju. Oni potrzebują tylko tego, co niezbędne do godnego życia: dachu nad głową i kościoła albo meczetu” – mówił. 

Wszyscy możemy zaangażować się w pomoc dla potrzebujących syryjczyków kupując w internecie płytę – cegiełkę „Nieśmiertelni”.

GALERIA

 

Please reload

Polecane Posty

LEGIONOWY SKARBCZYK

November 16, 2019

1/10
Please reload

Ostatnie posty

November 16, 2019

August 27, 2019

Please reload

Śledź nas
  • Facebook Basic Square

© Stowarzyszenie Katolików Polskich na Węgrzech p.w. św. Wojciecha

  • c-facebook