top of page
Szukaj

Stowarzyszenie Katolików Polskich na Węgrzech p.w. św. Wojciecha laureatem nagrody


Z ogromną radością informujemy, że polskim laureatem tegorocznej nagrody "Za zasługi na rzecz narodowości na Węgrzech" jest Stowarzyszenie Katolików Polskich p.w. św. Wojciecha.

18 grudnia od 1995 roku na Węgrzech obchodzony jest Dzień Narodowości. W tym roku tradycyjna gala podczas której wręczano doroczne nagrody premiera Węgier odbyła się 17 grudnia w bułgarskim centrum kultury w Budapeszcie. W imieniu Stowarzyszenia Katolików Polskich p.w.św. Wojciecha nagrodę z rąk wicepremiera Węgier pana Zsolta Semjéna i Miklósa Soltésza sekretarza stanu ds. stosunków z kościołem i mniejszościami etnicznymi w Kancelarii Premiera Węgier odebrała prezes Zdzisława Monika Molnárné Sagun, której towarzyszyły przedstawicielki zarządu Katarzyna Takácsné Kalińska i Ewa Nagy, obecny był także przewodniczący Komisji Kultury, Młodzieży i Sportu Ogólnokrajowego Samorządu Polskiego Barna Forreiter.


"Dzisiaj oficjalnie i uroczyście przyznano nam zaszczytną nagrodę państwową - Za zasługi na rzecz narodowości na Węgrzech! Dziękujemy! Podejmujemy wyzwanie i dalej wytrwale pracujemy na rzecz naszej Polonijnej wspólnoty w kraju Bratanków" - czytamy na fanpage' u Stowarzyszenia.


Wśród oficjalnych gości gali naszą polską narodowość reprezentowały panie: rzecznik narodowości polskiej w Zgromadzeniu Narodowym Węgier dr Rónayné Słaba Ewa, a w imieniu Ogólnokrajowego Samorządu Polskiego obecna była dyrektor Biura Urzędu OSP dr Éva Tupcia.


Źródło (polonia.hu/ Bożena Bogdańska-Szadai / fot. Facebook/Szentadalbert)

Comments


bottom of page