top of page
Szukaj

„Pieśni trzech narodów” – koncert charytatywny


Agresja Rosji na Ukrainę budzi w nas wszelkiego rodzaju wyrazy solidarności i wsparcia. Uchodźcy żyją między nami, wśród nas i z nami.

Pomagamy: przyjmujemy do naszych domów matki z dziećmi, całe rodziny, karmimy, organizujemy zbiórki leków, żywności, odzieży, kocy, namiotów, artykułów higienicznych itp., udzielamy się jako wolontariusze akcji pomocy. I jest to naturalne, że w obliczu tak wielkiego zła, osobiście pragniemy dać innym tak bardzo potrzebną pomoc.

Ambasada RP i Instytut Polski w Budapeszcie, Polska Parafia Personalna oraz Stowarzyszenie Katolików Polskich na Węgrzech pw. św. Wojciecha zaprosiły 27-go marca br. na koncert charytatywny Angelikę Korszyńską-Górny wraz ze zespołem.

Mamy nadzieję, że piękne pieśni w przepięknym wykonaniu poruszyły serca zebranych, wzruszyły i skłoniły do głębokiej refleksji nad nieprzemijającymi i ponadczasowymi wartościami kształtującymi myślenie i postawy zachowawcze każdego człowieka w czasie pokoju i w czasie wojny.

Koncert poprzedziła Msza św. w Kościele Polskim, podczas której modliliśmy się o pokój po polsku, po węgiersku i po ukraińsku.

Był to nasz wyraz wsparcia, pamięci i uwagi skierowanej ku narodowi ukraińskiemu, narodowi tak bardzo cierpiącemu i tak blisko nas cierpiącemu.

Swą obecnością zaszczycili koncert ks. kardynał, arcybiskup metropolita ostrzyhomsko-budapesztański, prymas Węgier dr. Péter Erdő oraz prof. Jerzy Snopek Ambasador RP w Budapeszcie wraz z małżonką.

Zebrane po koncercie ofiary pieniężne w w kwocie 286.500,- HUF, 100,- PLN oraz 20,- EUR będą przekazane na konto Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski dla dzieci ze zbombardowanego Charkowa.

Była to już druga zbiórka charytatywna w Kościele Polskim w Budapeszcie mająca na celu pomóc Ukrainie. Zarząd Stowarzyszenia św. Wojciecha również przeznaczył część otrzymanej w grudniu 2021 r. od Rządu Węgier nagrody pieniężnej „Za zasługi na rzecz narodowości na Węgrzech” na w/w konto bankowe.

W imieniu organizatorów, Angelice i jej zespołowi składamy serdeczne podziękowanie za przybycie do Budapesztu! Wszak śpiewem modlimy się z dwukrotną siłą!

Comments


bottom of page