top of page
Szukaj

Małgorzata Soboltyński laureatką Nagrody Mniejszościowej 2023


Niezmiernie miło nam zakomunikować, że działaczka Stowarzyszenia Katolików Polskich na Węgrzech pod wezwaniem św. Wojciecha, wieloletnia redaktor pisma Quo Vadis oraz działaczka polonijna Małgorzata Soboltyński została uhonorowana nagrodą Mniejszościową za 25-letnią działalność kulturalną na rzecz Polonii na Węgrzech.

Nagroda Mniejszościowa ustanowiona została dekretem Premiera Węgier w 2012 roku i przyznawana jest dorocznie organizacjom lub osobom wybitnie zaangażowanym w działalność społeczną, ekonomiczną, naukową, kulturalną, edukacyjną czy zdrowotną na rzecz mniejszości narodowych na Węgrzech.

Na uroczystej gali rozdania nagród, która odbyła się 14 grudnia 2023 podczas obchodów Dnia Mniejszości na Węgrzech, w Domu Kultury Bułgarskiej pani Małgorzacie towarzyszyły córki Barbara i Dominika. Odbierając medal z rąk wicepremiera Zsolta Semjéna, laureatka zadedykowała ją właśnie swoim córkom w podziękowaniu za olbrzymie wsparcie w jej działaniu na rzecz szerzenia polskiej kultury w społeczności polonijnej.

Jesteśmy dumni i szczerze gratulujemy Pani Małgorzacie tego prestiżowego wyróżnienia!

Comentários


bottom of page