top of page
Szukaj

KONGRES MŁODZIEŻ POLONIJNEJ, 3.12.2022


Drodzy Młodzi Przyjaciele,

Już w sobotę, 3 grudnia w godzinach od 15.00 do 19.00 (czasu polskiego) kolejne nasze spotkanie z cyklu: Kongres Młodzieży Polonijnej online! Tym razem pod hasłem: ”Bóg, Honor, Ojczyzna. Czy polskość ma sens?".

W czasie Kongresu będziemy chcieli przyjrzeć się temu, czym faktycznie jest polskość? W czym ona się wyraża? Jak w świecie multikulturowym być dziś patriotą? Będzie też czas na świadectwa, warsztaty, pytania, a także na wspólny śpiew i modlitwę, którą poprowadzi tym razem Zespół wspólnoty „Wejdź nawet przez dach" z Polskiej Parafii w Paryżu "Concorde". Dowiemy się też więcej o wyjeździe Młodzieży polonijnej na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Lizbonie.

Zapisy na Kongres: Formularz zgłoszeniowy https://forms.gle/Ei2pdBdw7Hvdixra9

Zapraszamy także do udziału w Konkursie „Kocham Polskę - Bóg, Honor, Ojczyzna" oraz w warsztatach dziennikarskich. W załączeniu szczegółowe informacje, karta zgłoszenia oraz folder Polonia.

Następne spotkanie Młodzieży Polonijnej zaplanowane jest w ramach Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 1-6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie. Tradycyjnie, wydarzenie zostanie poprzedzone Dniami w Diecezjach, które zostaną zorganizowane w dniach 26-31 lipca. Więcej informacji: https://opoka.news/swiatowe-dni-mlodziezy-lizbona-2023

Jest możliwość skorzystania z dofinansowania transportu dla grup polonijnych w ramach projektu Integracja młodzieży polskiej i polonijnej. Z Paryża, Madrytu i Barcelona będzie można pojechać autokarem, który będzie całkowicie sfinansowany z tego projektu. Opcja ta dotyczy wyjazdu na 2 tygodnie (do tych miejsc dojeżdżamy na własny koszt). Zachęcamy to rejestrowania się w systemie polskim KBO https://sdmpolska.pl/rejestracja/rejestracja.php i wyrażenia chęci skorzystania z tego projektu. Dofinansowanie według kolejności zgłoszeń.

Dane do kontaktu: +48504894489 ; biurosdmpolska.pl

Comments


bottom of page