top of page
Szukaj

Inauguracja roku w Klubie Seniora


Seniorzy zrzeszeni w Stowarzyszeniu św. Wojciecha w dniu 25 stycznia tego roku, zebrali się w Domu Polskim im. Jan Pawła II. w Budapeszcie, by wspólnie zainaugurować działalność Klubu w Nowym Roku. Styczniowe spotkanie otworzyła siostra Stanisława, która poprosiła wszystkich o krótką modlitwę. Modlitwę poprowadził proboszcz polskiej Parafii Personalnej w Budapeszcie ksiądz Krzysztof Grzelak TChr. Modlitwą w intencji o zdrowie ciała i ducha, wspierani byli wszyscy uczestnicy spotkania, jak również wszyscy członkowie Stowarzyszenia, ich rodziny oraz cała Polonia Węgierska.

Ksiądz proboszcz zapoznał uczestników spotkania z osobą Sługi Bożego Ojca Ignacego Posadzego TChr (1898-1984), wspominając o postulacie beatyfikacji Ojca W tym celu zorganizowana będzie w naszej parafii wielokrotna koronka w intencji beatyfikacji Ojca Ignacego Posadzego.

Ksiądz proboszcz wspomniał również o młodej osobie (Annie, mającej 15 lat), u której zdiagnozowano chorobę, która może mieć znaczący wpływ na dalsze życie tej młodej osoby i poprosił zebranych o modlitwy w intencji o uzdrowienie Ani.

Prezes Stowarzyszenia św. Wojciecha, pani Katarzyna w skrócie zapoznała uczestników z planem najbliższych programów kulturalnych w Stowarzyszenia.

Pani Ewa wspomniała o możliwościach pójścia seniorów w grupie zorganizowanej do operetki lub na inny program kulturalny. Warunkiem wspólnego, zbiorowego pójścia na taki program jest zamówienie biletów na przynajmniej trzy miesiące naprzód

Spotkanie przebiegło w nadzwyczaj radosnej atmosferze, a uczestnicy ugoszczeni zostali kanapkami przygotowanymi przez Panią Ewę oraz wypiekami i słodyczami przyniesionymi przez uczestników.


Zdjęcia: Dom Polski

Hozzászólások


bottom of page