top of page
Szukaj

Drodzy Siostry i Bracia, kochani Parafianie, wspólnoto Polonijna!

W tym roku, w całkiem inny sposób, przeżywamy czas Wielkiego Postu. Nikt z nas wcześniej nie przewidywał takich zdarzeń. Światowa pandemia, choroba i cierpienie w tak wielkiej skali, wymuszają na nas odpowiednie działania i postawy.

Jako wspólnota Polonijna, żyjąca na ziemi węgierskiej, winniśmy się jednoczyć we wzajemnym wsparciu, tym bardziej, że wielu spośród nas to seniorzy. Nie wolno nam dopuścić do tego, by ktoś czuł się osamotniony, bez pomocy, również duchowej. Bądźmy wyczuleni na potrzeby naszych sióstr i braci i przyjmijmy postawę Samarytanina w tych zakresach, w których mamy możliwość udzielenia pomocy.

Z powodu zaistniałej sytuacji zachęcam także całą naszą wspólnotę Polskiej Parafii Personalnej do jedności duchowej i modlitwy w intencji pokonania pandemii, w intencji chorych na całym świecie i tych wszystkich, którzy chorym pomagają.

Tak więc zapraszam, od niedzieli 15 marca, do codziennej modlitwy. Ja, wraz z Siostrami Misjonarkami, w kościele parafialnym przed Najświętszym Sakramentem, Wy Drodzy, w swoich domach, o godz. 20.30, odmawiajmy koronkę do Bożego miłosierdzia, litanie do wszystkich świętych i suplikacje.

Nasz kościół parafialny jest otwarty każdego dnia. Msze Święte będą sprawowane według programu niedzielnego i tygodniowego. Jednakże, jeżeli, ktoś z parafian czuje się źle, widzi jakieś symptomy choroby, czy odczuwa obawę przed zarażeniem wirusem, powinien pozostać w domu i stosować się do wytycznych odpowiednich służb. W tym czasie. zachęcam do łączności ze wspólnotą wiary i uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej, a także codziennej modlitwie, poprzez radio i telewizję.

Nasza jedność w modlitwie jest nam teraz bardzo potrzebna, ponieważ odwołujemy nasze wielkopostne rekolekcje i związane z nimi wprowadzenie do naszej świątyni relikwii św. Maksymiliana. Przekładamy te wydarzenia na odpowiedni czas. Trzeba nam prosić, by nastąpił jak najrychlej.

Jeżeli będzie potrzebny kontakt w sprawach parafialnych i sakramentalnych, a także innej pomocy, to proszę dzwonić pod numer: +36303368868.

Drodzy Parafianie, nie traćmy ducha i nadziei, bo te chwile, to czas próby z zaufania, bowiem życie świata i każdego z nas są w rękach Miłosiernego Ojca w niebie.

ks. Krzysztof Grzelak TChr

Comments


bottom of page