top of page
Szukaj

"Człowiek staje się wolny poprzez dar z siebie"(św. Jan Paweł II, Centesimus Annus)


Z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II, w Domu Polskim w Budapeszcie otworzyliśmy udostępnioną przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie wystawę pt. „Karol Wojtyła. Narodziny”.

Naszą wystawą dołączamy się do projektu "Dar na Stulecie" - duchowy pomnik z serc i umysłów Polaków, nasz dar na 100-lecie urodzin Jana Pawła II.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy po ustaniu pandemi koronawirusa.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Katolików Polskich na Węgrzech p.w. św. Wojciecha

Polski Ośrodek Kulturalno-Oświatowy, oddział Óhegy

Zapraszamy także do śledzenia strony internetowej www.darna100.pl oraz profili w mediach społecznościowych: www.facebook.com/darnasto. Zachęcamy także do zapraszania rodziny, bliskich i znajomych do włączenia się w to nasze wspólne dzieło.

W naszym kościele parafialnym w najbliższą niedzielę 17 maja o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza Św. koncelebrowana jako dziękczynienie za osobę i dzieło św. Jana Pawła II, a także przez jego wstawiennictwo prosić będziemy o potrzebne dary i umocnienie w tym trudnym czasie epidemii dla naszej parafii, całej Polonii na Węgrzech i dla naszej Ojczyzny. Mamy tę niebywałą łaskę, że możemy się modlić przy relikwiach naszego Świętego. W tym dniu po Mszy Świętej bez udziału Ludu Bożego, przed relikwiami, odmówimy litanię do św. Jana Pawła włączając w jej wezwania myśl o każdej i o każdym z Was, Drodzy Parafianie.

W ramach akcji o symbolicznym tytule „100x100 – sto Mszy św. na setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły“ dnia 18 maja br o godz. 9.00 w Kościele Polskim w Budapeszcie ks. proboszcz Krzysztof Grzelak odprawi również Mszę św. w intencji dziękczynnej za Papieża Polaka. Zapraszamy wszystkich do duchowej jedności we wspólnej modlitwie i Eucharystii.

Budapeszt, 14 maja 2020

Katarzyna Takácsné Kalińska

Zdjęcia : Dom Polski

Comments


bottom of page