top of page
Szukaj

Zakończenie 22. Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej w Budapeszcie


W ramach całotygodniowego programu DPKCh, w środę 28 września miało miejsce spotkanie polskich księży i sióstr pracujących na Węgrzech we wspólnotach węgierskich. Na zakończenie spotkania pan Jacek Pulikowski, który był audytorem Synodu o Rodzinie w zeszłym roku w Rzymie, opowiadał jak wyglądał dzień na Synodzie, jakie tematy przeważały w grupach dyskusyjnych z jakimi ciekawymi rodzinami z całego świata miał możliwość spotkania i co było najważniejszym przesłaniem Synodu.

W czwartek mieliśmy możność oglądnąć dwa filmy. Pierwszy dokumentalny „Krzyż i Korona”, przedstawił nam tajemnice początków Polski, opowiadał o przyjęciu chrztu w 966 roku. Drugim był film „Bóg w Krakowie”, dający dużo do myślenia i szukający odpowiedzi na trudne pytania związane z wiarą. Zakończenie Dni polskiej Kultury Chrześcijańskiej nastąpiło w niedzielę 2 października. Podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem ojca Andrzeja Kosteckiego OP, przy współudziale zespołu "Kleksiki", dzieci naszej parafii przedstawiły pantomimę o objawieniach fatimskich. W ten sposób wprowadziły nas w miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Po Mszy św. w Domu Polskim miał wykład Jacek Pulikowski – Doradca rodzinny w Studium Rodziny przy Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Jego wykład to mini poradnik dla małżeństw przeżywających najróżniejsze kryzysy. I tak 22. Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej dobiegły końca.

Dziękujemy wszystkim sponsorom którzy swoim poparciem finansowym przyczynili się do zorganizowania całego programu 22. Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej:

Ministerstwu Zasobów Ludzkich na Węgrzech

Ministerstwu Spraw Zagranicznych RP

Stołecznemu Samorządowi Polski na Węgrzech

Samorządowi Polskiemu w XI. dz Budapesztu


bottom of page